جستجو کردن
Close this search box.
رایکا سئو

خانهوبلاگسئوتاثیر تعداد کلمات بر سئو بلاگ

تاثیر تعداد کلمات بر سئو بلاگ

فهرست مطالب

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای وبلاگ نویسان و متخصصان سئو پیش آید این است که تاثیر تعداد کلمات بر سئو بلاگ چگونه است؟ آیا محتواهای طولانی بهتر رتبه می‌گیرند یا محتواهای کوتاه؟ کیفیت محتوا برای سئو مهم‌تر است یا کمیت؟

تا چندین سال پیش محتواهای طولانی‌تر از نظر گوگل اهمیت بالایی داشتند و به همین دلیل نیز شما به راحتی با تولید یک محتوای طولانی و انتشار آن در وبلاگ‌تان می‌توانستید به راحتی رتبه بگیرید اما آیا الان هم می‌توان با این شیوه به کسب رتبه‌های بالا در نتایج جست‌وجو دست یافت؟

اگر به اطلاعات چندانی در رابطه با تاثیر تعداد کلمات بر سئو‌ بلاگ ندارید، مطالعه این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

جایگاه نوشته کوتاه در سئو

برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که محتواهای کوتاه نمی‌توانند به رتبه خوبی در نتایج جست‌وجوی گوگل دست یابند. توجه داشته باشید که امروز گوگل معیار رتبه‌بندی یک صفحه را رضایت کاربران قرار داده است. بنابراین اگر شما بتوانید با تولید یک محتوای کوتاه نیازهای کاربران را رفع کنید، احتمالا به رتبه خوبی نیز دست خواهید یافت.

در هنگام سئو مطلب ضروری است خود را جای کاربر قرار دهید و از خود بپرسید که چه انتظاراتی دارید؟ دوست دارید پس از مطالعه مطلب مورد نظر کدام‌ سوالاتی را که در ذهن دارید، پاسخ داده شده باشد؟ آیا محتوای کوتاه آماده شده قابلیت پاسخ‌گویی به تمامی سوالات کاربر را دارد؟ آیا برای کاربر مفید است؟

اگر جواب‌تان به این سوالات مثبت است، مسیر تولید محتوا را به خوبی پیش رفته‌اند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که گاهی محتواهای کمتر از 250 کلمه از نظر موتورهای جست‌وجو به عنوان محتوایی کم ارزش شناخته شده و نمی‌توانند رتبه خوبی دریافت کنند.

سئو وبلاگ و نوشته ها

جایگاه نوشته طولانی در سئو‌

محتواهای طولانی بیشتر به این دلیل که تمامی موضوعات مربوط به موضوع اصلی را پوشش می‌دهند، رتبه دریافت خواهند کرد. با این وجود هیچ تضمینی وجود ندارد که نشان دهد تمامی محتواهای طولانی رتبه می‌گیرند.‌ به عبارتی می‌توان گفت محتواهایی که در آن‌ها اضافه‌گویی می‌شود، نه تنها رتبه‌ای دریافت نخواهد کرد، بلکه از نظر گوگل نیز فاقد ارزش است. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت با افزودن تعداد کلمات به جایگاه خوبی در رتبه‌بندی‌های گوگل دست یافت.

اگر seo نوشته برای شما بسیار مهم است، توصیه می‌کنیم، ابتدا محتواهای نگارش شده توسط دیگر وب سایت‌های رقیب را بررسی کنید؛ سپس با تحقیق کلمات کلیدی از سوالاتی که در ذهن کاربران مطرح می‌شود، مطلع شوید. در نهایت شروع به نگارش محتوا کنید و مقاله‌ای بنویسید که بدون اضافه‌گویی به تمامی سوالات کاربر پاسخ دهد. محتواهای طولانی تولید شده در چنین شرایطی به رتبه‌های خوبی در نتایج جست‌وجو‌ها دست خواهند یافت.

بهبود سئو بلاگ با ارائه مطالب در یک صفحه

کاربران ترجیح می‌دهند به جای مطالعه چندین صفحه پراکنده، مطالب مرتبط را در یک صفحه بیابند. شما می‌توانید محتواهای کوتاه و مرتبط را در کنار یکدیگر جمع‌آوری کرده و درون یک صفحه قرار دهید. اینگونه با به دست آوردن رضایت کاربران شانس اینکه بیشتر دیده شوید و گوگل به شما رتبه بهتری دهد نیز بیشتر است.

از این نکته غافل نشوید که موضوعات شما باید به یکدیگر مرتبط باشد، چرا که در غیر این صورت ممکن است نتواند رضایت کاربران را به دست آورد. به عنوان مثال اگر در مورد یک بیماری پوستی صحبت می‌کنید، می‌توانید درون همان صفحه به راهکارهای مراقبت از پوست نیز بپردازید.

اهمیت نحوه ارائه مطالب در سئو وبلاگ

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در هنگام سئو بلاگ باید به آن توجه داشته باشید، نحوه ارائه مطالب است. شما اگر نتوانید محتوایی مناسب و با کیفیت تولید کنید که کاربر ترغیب شود تا انتها آن را مطالعه کند، هیچ دستاوردی نخواهید داشت. محتواهای بسیار طولانی که به درستی ارائه نشده باشند، موجب می‌شوند که کاربر سریع صفحه را بسته و سراغ دیگر وب‌ سایت‌های رقیب رود. این فاکتور موجب افت رتبه شما خواهد شد. از مهم‌ترین راهکارها برای ارائه بهتر مطالب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از عکس در سئو نوشته ها

استفاده از متن می‌تواند به جلب توجه، تقسیم متن، ایجاد تنوع، انتقال مفاهیم و افزایش جذابیت و خوانایی متن کمک شایانی کند.

مطالعات نشان داده که تصاویر می‌توانند توجه خواننده را تا 82% افزایش دهند. بنابراین اگر می‌خواهید محتوایی تولید کنید که دیده شود، خوانده شود و به اشتراک گذاشته شود، حتماً از تصاویر مرتبط، باکیفیت، خلاقانه و با اندازه مناسب به همراه alt text استفاده کنید.

استفاده از تگ‌های h در سئو متن

تگ‌های h مانند اسکلت‌بندی عمل می‌کنند و به محتوای متنی شما ساختار و نظم می‌بخشند. آنها عناوین و زیرعنوان‌ها را مشخص می‌کنند و به خواننده کمک می‌کنند تا به سرعت محتوای صفحه را درک کنند و به بخش‌های مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این، تگ‌های h به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای صفحه را بهتر بفهمند و آن را در نتایج جستجو به درستی رتبه‌بندی کنند.

در نهایت، تگ‌های h خوانایی متن را با ایجاد فاصله بین بخش‌های مختلف و برجسته کردن عناوین،  بهبود می‌بخشند و به خواننده کمک می‌کنند تا بدون خستگی چشم، محتوای طولانی را به راحتی بخوانند.

استفاده از ویدیو در محتوا‌

استفاده از ویدیو تنوع و پویایی را به محتوای متنی شما می‌افزاید. این فرمت جذاب می‌تواند برای مخاطبانی که تمایل به خواندن متن طولانی ندارند، بسیار مناسب باشد.

در آپدیت‌های اخیر بلاگ‌های دارای ویدیو توانسته‌اند به رتبه‌های بهتری در موتورهای جست‌وجو دست یابند.

استفاده از سوالات متداول در سئو مقالات

سوالات متداول می‌توانند تجربه کاربری مثبتی ایجاد کنند و به خوانندگان کمک کنند تا به سرعت اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. علاوه بر این سوالات متداول می‌توانند به بهبود سئو محتوا و رتبه‌بندی آن در موتورهای جستجو نیز یاری رسانند. اگر در محتواهای خود از سوالات متداول استفاده کنید، کاربران راحت‌تر می‌توانند پاسخ بسیاری از چالش‌های ذهنی خود را بیابند.

کیفیت محتوا در سئو نوشته ها مهم‌تر است یا کمیت؟

قطعا تاثیر کیفیت محتوا از کمیت آن در سئو بلاگ بیشتر است. اگر شما یک محتوای کوتاه اما با کیفیت تولید کنید نسبت به زمانی که محتوایی طولانی اما بی‌کیفیت تولید کرده باشید، شانس دیده شدن بیشتری خواهید داشت.

محتواهای طولانی برای سئو ارزشمند هستند به شرطی که به زیاده‌گویی کشیده نشوند و با ارائه مطالب اضافی کاربر را از مطالعه خسته نکنند. همچنین محتواهای کوتاهی که بتوانند نیازهای کاربران را رفع کنند، بسیار مفید خواهند بود.

در یک جمله می‌توان گفت محتواهایی ارزشمند و مفید هستید که در مرحله اول برای کاربران نوشته شده باشند، نه موتورهای جست‌و‌جوی گوگل. در آپدیت‌های اخیر گوگل مشخص شده است که ربات‌های جست‌وجو تمرکز خود را بیشتر بر رتبه‌‌دهی به محتواهای کاربرپسندانه گذاشته است.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی سئو بلاگ و تاثیر تعداد کلمات بر روی رتبه‌بندی محتواها صحبت کردیم و گفتیم که این روزها گوگل بیشتر بر کیفیت محتواها، کامل و جامع بودن آن‌ها و همچنین کاربرپسندی آن‌ها تمرکز دارد. اگر در مسیر تولید محتوا قرار دارید بهتر است به جای تمرکز بر تعداد کلمات، به دنبال راهکاری باشید تا بدون اضافه‌گویی بتوانید سوالات کاربر را پاسخ دهید.

سعی کنید به موضوع مورد نظرتان از جنبه‌های مختلفی نگاه کنید و تمامی سوالاتی را که مربوط به کلمه کلیدی اصلی مورد نظر است در محتوا پاسخ دهید.

سوالات متداول درباره طراحی فروشگاهی

قیمت و شرایط طراحی وبسایت ها با توجه به موارد مختلفی که در لینک زیر قابل مطالعه و مشاهده است، متفاوت می باشد.

اما حداقل هزینه طراحی وبسایت های فروش آنلاین توسط رایکا، 8/000/000 تومان می باشد.

بله در تمامی پکیج های طراحی رایکا، تمامی مراحل دریافت مجوزات الکترونیکی به صورت رایگان توسط این مجموعه ارائه می گردد.

نظرات بسته است

جستجو کردن
زنبیل خرید